amp template


Mobirise

Renowacja kamienia

Renowacja kamienia (marmuru oraz granitu) polega na odnowieniu posadzki poprzez nadanie jej naturalnego połysku. Proces ten zaczynamy od doczyszczenia posadzki a następnie wykonujemy szlifowanie w celu jej wyrównania. Po szlifowaniu posadzki wypełniamy ubytki oraz fugi. Następnie wykonujemy wieloetapowe polerowanie kamienia w celu uzyskania idealnie gładkiej, błyszczącej powierzchni, zlikwidowania zarysowań oraz przywróceniu pierwotnej barwy. Kolejnym etapem jest wykonanie krystalizacji, która zwiększą twardość oraz odporność na uszkodzenia posadzki. Ostatnim etapem jest impregnacja kamienia. Wszystkie prace wykonywane są na mokro, dlatego nie należy się obawiać zakurzenia pomiesczeń.

Mobirise

Szlifowanie betonu

Szlifowanie betonu jest to metoda, polegająca na usunięciu wierzchniej warstwy betonu w sposób mechaniczny za pomocą narzędzi diamentowych.

Standardowe szlifowanie ma na celu uzyskanie gładkiej, wolnej od mikrouszkodzeń oraz zabrudzeń powierzchni, nadającej się pod wykonanie warstwy wykończeniowej lub impregnacji.

Dobór technologii szlifowania betonu jest zależny od jego stanu. Szlifowanie może być ostatnim etapem w przypadku młoteczkowania lub frezowania betonu.

Mobirise

Polerowanie betonu

Polerowanie betonu jest to metoda polegająca na odpowiedniej obróbce powierzchni za pomocą narzędzi diamentowych.

Technologia ta polega na szlifowaniu betonu różnymi gradacjami diamentów w celu uzyskania idealnie gładkiej powierzchni, polerowania betonu do uzyskania odpowiedniego efektu (satyna, półpołysk, połysk)
oraz impregnacji chemią, która wzmacnia powierzchnię, obniża pylenie oraz tworzy barierę hydrofobową.Mobirise

Frezowanie

Frezowanie polega na obniżeniu betonu lub wylewki o daną rzędną, usunięciu starych mas szpachlowych. Jest to proces agresywnej obróbki podłoża, stosowany wtedy, kiedy wyrównanie podłoża poprzez szlifowanie nie jest możliwe.

Mobirise

Młoteczkowanie

Młoteczkowanie jest to obróbka powierzchni stosowana w celu usunięcia mleczka cementowego oraz zwiększenia szorstkości podłoża. Jest to technologia, która doskonale sprawdzi się na parkingach lub podjazdach.

Mobirise

Przygotowanie podłoża

Przygotowanie podłoża jest to obróbka powierzchni poprzez szlifowanie w celu uzyskania odpowiedniej powierzchni pod kolejne warstwy wykończeniowe. W zależności od stanu posadzki, jej rodzaju (betonowa, cementowa, anhydrytowa) oraz od powłok znajdujących się na niej.